Победи за Федерер, Стан и Мъри, още изненади при жените

Луцие Шафаржова също напусна US Open

Sportinglife 06:30 ч., 02 Сеп 2015
0
860

Роджър Федерер последва примера на Новак Джокович и започна с убедителна победа участието си на US Open.

Швейцарецът, поставен под №2 в основната схема, премина експресно през Леонардо Майер след 6:1, 6:2, 6:2 за по-малко от 90 минути на корта.

Федерер се отчете с 12 аса, 84% спечелени точки на първи сервис и 29 уинъра.

Във втория кръг той ще се изправи срещу Стив Дарси, който спечели двубоя си срещу Маркос Багдатис след отказване на кипърския ветеран.

Анди Мъри не допусна изненада и се наложи в един от най-очакваните двубои от първия кръг на US Open след 7:5, 6:3, 4:6, 6:1 срещу Ник Кирьос.

Така британецът продължи традицията да не губи от младока и записа четвърти успех от четири мача срещу него.

За Мъри предстои среща с Адриан Манарино, който отстрани квалификанта Константин Кравчук след 7:6(6), 6:4, 6:1.

Стан Вавринка бе на път да загуби сет, но в крайна сметка се поздрави с чиста победа над Алберт Рамос - 7:5, 6:4, 7:6(6) за два часа и 14 минути игра. Стан пласира 53 уинъра и проби на пет пъти от 12 възможности.

Във втория кръг Стан ще играе с Хьон Чунг, който спечели с 6:3, 6:1, 6:2 мача си с Джеймс Дъкуърт.

Поставеният под №6 в основната схема Томаш Бердих също се класира за втория кръг, слад като победи участващия с "уайлд кард" Бьорн Фратанджело с 6:3, 6:2, 6:4 за 1:51 час.

Чехът наниза 13 аса, направи 5 пробива и допусна един. Той записа също 37 печеливши удара и 24 непредизвикани грешки.

Във втория кръг Бердих ще играе с Юрген Мелцер, който отстрани Денис Кудла с 6:3, 7:5, 6:1.

Двамата представители на Франция отпаднаха в първия кръг. Доналд Йънг надделя над Жил Симон с 2:6, 4:6, 6:4, 6:4, 6:4 за 3:34 часа.

Йошихито Нишиока се наложи над Пол-Анри Матийо с 6:4, 2:6, 6:7(7), 6:1, 6:2 за 3:22 часа.

№13 Джон Иснър наниза 24 аса при победата си над Малек Джазири с 6:2, 6:3, 6:4, а Иво Карлович  надделя над Федерико Делбонис с 6:3, 7:5, 7:5, след като записа 21 аса.

Във втория кръг Карлович ще играе с Иржи Весели, който победи Паоло Лоренци с 6:4, 6:4, 6:4.

При жените още една от поставените в челото напусна турнира, след като Луцие Шафаржова, №6 в схемата,  загуби от Леся Цуренко с 4:6, 1:6 за 65 минути.

Поставената под №2 в основната схема Симона Халеп обаче нямаше подобни проблеми. Румънката престоя на корта едва 47 минути.

Тя поведе с 6:2, 3:0 срещу Марина Еракович, след което съперничката й се отказа поради контузия.

Финалистката от 2009 и 2014 година Каролине Возняцки се класира за втория кръг, след като победи представителката на домакините Джейми Льоб с 6:2, 6:0 за 67 минути.

Возняцки направи пет пробива в мача и записа 18 печеливши удара.

Виктория Азаренка записа убедитебен успех с 6:1, 6:2 над Луцие Храдецка за малко над час игра.

Финалистката от 2012-а и 2013-а не срещна сериозна съпротива от чехкинята и я проби по два пъти в двата сета.

Така поставената поед №20 тенисистка от Беларус ще играе във втори кръг срещу Янина Викмайер, победила Франческа Скиавоне с 6:3, 6:1.