Българката допусна обрат срещу Бартел

Sportinglife 06:15 ч., 02 Сеп 2015
0
742

Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис Водещата ни ракета пропиля преднина от сет и 4:1 във втория срещу Мона Бартел (Германия) и в крайна сметка загуби със 7:5, 6:7(4), 1:6 за 2:14 часа.

Първият сет беше изключително оспорван и продължи близо час. Пловдивчанката взе подаването на съперничката си още във втория гейм и след това поведе с 3:0. Германката обаче стигна до обрат, след като спечели четири поредни гейма.

Пиронкова изравни 4:4 след нов пробив, след което двете си размениха по още един спечелен гейм при подаване на съперничката. Българката взе подаването си за 6:5, а в следващата част затвори сета с пробив след маратонски гейм.

Във втория сет Бартел направи пробив още в първия гейм, но последваха четири поредни гейма за българката, която поведе с 4:1.

При 5:3 Пиронкова сервираше за победата, но допусна съперничката да вземе подаването й. След това се стигна до тайбрек, който тя загуби с 4:7 точки, въпреки че водеше с 3:1.

В решителния трети сет германката поведе с 5:0 и без проблеми затвори мача при 6:1.

Във втория кръг Бартел ще играе с Олга Говорцова (Беларус), която отстрани №28 Ирина-Камелия Бегу (Румъния) с 6:1, 0:6, 7:6(3) за 2:10 часа.