90-ата минута стана кошмар за „българските” отбори

Базел изпусна победата, Шкендербеу падна в сетния миг в плейофите на Шампионската лига

Sportinglife 08:05 ч., 20 Авг 2015
0
122

В кошмар за „българските” отбори в плейофите на Шампионската лига се превърна 90-ата минута.

В добавеното време албанският Шкендербеу падна с 1:2 у дома от Динамо (Загреб), а Базел допусна изравняване на свой терен срещу Макаби (Тел Авив) – 2:2.

Резултати от плейофите на Шампионската лига

Шкендербеу – Динамо (Загреб) 1:2
Селтик – Малмьо 3:2
Базел – Макаби (Тел Авив)
Рапид (Виена) – Шахтьор 0:1
Валенсия – Монако 3:1

Нападателят Венцислав Христов бе в групата, но не влезе за Шкендербеу. Съотборникът му Бледи Шкемби откри резултата, но Ел-Арби Судани изравни за Динамо. В последната минута Йосип Пиварич донесе победата за хърватите. Откакто премина в албанския тим националът Христов е със статут на твърда резерва.

Без все още невъзстановения Иван Иванов швейцарският Базел може конфузно да отпадне от Шампионската лига. При това след 70 процента владеене на топката срещу Макаби. Ернан Захави даде преднина на евреите в 30-ата минута, а капитанът на Базел Матиас Делгадо изравни в 39-ата от дузпа, която сам изработи. Младият талант Бреел Емболо даде преднина на швейцарците секунди преди края. Чак в 6-ата минута на добавеното време Захави изравни резултата.

В дербито на вечерта Валенсия направи решителна стъпка към груповата фаза с 3:1 срещу Монако. Родриго, Даниел Парехо и Софиан Фегули вкараха за „прилепите”.

Марио Пасалич бе автор на гола, който дава шанс на четвъртфиналиста от миналата година да се завърне в турнира. Ако Валенсия удържи преднината си, Испания ще стане първата държава с пет представителя в групите на Шампионската лига. Директно там са Барселона, Реал, Атлетико и Севиля, който получи правото като носител на Лига Европа.

Шахтьор (Донецк) направи решителна крачка към влизането в основната схема с 1:0 срещу Рапид във Виена. Марлос вкара гола. Австрийците шокиращо отстраниха Аякс миналия кръг.

90-ата минута се оказа фатална и за Селтик. На „Парк Хед” Йо Инге Бергет от шведския Малмьо вкара второто си попадение в самия край, за да направи загуата на отбора си приемлива – 2:3. До 10-ата минута Лей Грифитс и Нир Байтън отбелязаха за шотландския шампион. Последва гол Бергет за 2:1 и после нов на Гриитс за 3:1.