Испанецът ще се придвижи с едно място в ранглистата

GETTY IMAGES

Рафаел Надал победи Фабио Фонини със 7:5, 7:5 и спечели турнира в Хамбург.

Испанската легенда завоява 67-та си титла в кариерата и 47-ма на любимия си клей.

Така той спази дългогодишната традиция, датираща от 2004-а, да печели поне по един трофей на червено.

Балансът му срещу Фонини пък вече е 5:2, след като и двете поражения от италианеца дойдоха през настоящата година - в Рио де Жанейро и Барселона.

Мачът даде заявка, че ще е оспорван още от първия гейм, в който Фонини проби Надал след 12-минутна битка.

Заредиха се още три пробива, преди най-накрая Матадора да удържи за 3:2. С ретур уинър поставеният под №1 в схемата затвори първата част след 77 минути.

Надал направи пробив за 3:1 във втория сет, но Фонини веднага върна брейка.

След това италианецът обърна сета и стигна до там, че сервираше за равенство в сетовете, но Рафа изравни до 5:5.

Надал успя да материализира първата си възможност за затваряне на мача и така победи за 2 часа и 34 минути.

С титлата Надал си осигури над 311 хил. евро от наградния фонд и 500 точки за световната ранглиста, в която ще се придвижи с една позиция до №9.

Шампионът в Хамбург от 2013 г. Фонини заработи 140 хил. евро и 300 точки за ранглистата.