Челси спечели с дузпи срещу Пари Сен Жермен в турнира на шампионите

Sportinglife 09:55 ч., 26 Юли 2015
0
603

Манчестър Юнайтед нанесе първа загуба на Барселона, след като каталунците спечелиха златния требъл миналия сезон.

Пред препълнени трибуни в Калифорния двата гранда изнесоха истински спектакъл, спечелен от „червените дяволи” с 3:1.

Юнайтед очевидно се ядосва от чакането на развитие с трансфер на вратаря Давид де Хеа в Реал (Мадрид) и за първи път Луис ван Гаал пусна испанеца в игра.

Още в 8-ата минута Уейн Руни откри резултата с глава след корнер, а преди това Луис Суарес от фаул улучи гредата.

В 60-ата минута Ван Гаал смени всички титуляри на отбора и веднага след това Йесе Лингард направи 2:0. Секунди преди края Рафиня намали, а веднага след това в добавеното време белгийският национал Аднан Янузай оформи крайната победа.

„Надявам се, че Де Хеа ще остане, но във футболния свят няма нищо сигурно – каза Ван Гаал. – Видяхме качествата му за 60 минути срещу Барселона. Той не тренираше последнат аседмица заради контузия.”

За Юнайтед не игра Анхел ди Мария, който още не се е присъединил след Копа Америка. Същото се отнасяше за звездите на Барса Лео Меси и Неймар. Контузия извади от мача и новото попълнение на англичаните Бастиян Швайнщайгер.

Без двамата си суперпартньори Луис Суарес изглеждаше самотен в атаката на Барса. Помагаше му Педро, който е пред трансфер именно в Юнайтед. Миналата година „червените дяволи” спечелиха първия турнир на шампионите и сега вече са фаворит да защитят купата си – единствена в английската кариера на Ван Гаал. Манчестър Юнайтед спечели три победи от три мача, остава единствено дуел с Пари Сен Жермен.

В друг мач от звездния турнир Челси победи ПСЖ с 6:5 след изпълнение на дузпи.

В Шарлът дебют за „сините” направи колумбиецът Радамел Фалкао. Златан Ибрахимович откри резултата за френския шампион, а Виктор Моузис изравни за английския – 1:1. Челси започна контролите в турнира с 2:4 срещу Ню Йорк Ред Булс. При дузпите вратарят Тибо Куртоа спаси удари на Жан Кристоф-Бехебек и Тиаго Силва и стана героят на Жозе Моуриньо.