Арсенал прегази Лион

Sportinglife 09:50 ч., 26 Юли 2015
0
456

Борусия (Дортмунд) срази Ювентус в една от престижните контроли на лятото – 2:0. В 40-ата минута резултата откри габонският нападател Пиер-Емерик Обамеянг.

А след четвърт час игра през второто полувреме втория гол заби германската звезда Марко Ройс.

Ювентус отстрани Борусия в четвъртфинал на Шампионската лига този сезон.

В друг интересен мач Арсенал разгроми Лион с 6:0 на турнира „Емирейтс”.

От 29-ата до 38-ата минута вицешампионът на Англия заби четири пъти. Оливие Жиру започна серията, последва гол на Алекс Окслейд-Чембърлейн, Младият Алекс Ивоби направи 3:0, а Аарон Рамзи покачи на 4:0. През второто полувреме се разписаха също Месут Йозил и Санти Касорла.

На финала Арсенал ще се изправи срещу Виляреал. Испанският тим победи Волфсбург с 2:1. Головете паднаха до 17-ата минута. Гаспар откри за Виляреал, Перишич изравни, а Нахуел донесе успеха на „жълтата подводница”.

Резултати от други контроли: ПСВ Айндховен – Валенсия 0:1, Нант – Борнемут 0:0, Анталияспор – Марсилия 2:5, Валядолид – Атлетик 1:1, Нумансия – Атлетико 0:2, Бешикташ – Лил 0:0, Вердер – Севиля 3:1, Палермо – Апоел (Хайфа) 2:1, Айнтрахт – Фулъм 1:0, Борусия (Мьонхенгладбах) – Бурсаспор 2:2, Хофенхайм – Лийдс 2:1, Брентфорд – Стоук 2:0, Аугсбург – Норич 1:2, Инголщад – Селта 1:0.