Финалистка и полуфиналистка от 2014-а стегнаха багажа

Sportinglife 10:35 ч., 01 Юли 2015
0
294
GETTY IMAGES

Седемкратният шампион Роджър Федерер и носителят на две титли Рафаел Надал се класираха за втория кръг на Уимбълдън след трисетови победи.

№2 в схемата Федерер победи Дамир Джумур от Босна и Херцеговина с 6:1, 6:3, 6:3 само за 68 минути игра.

За швейцареца това бе 63-то поредно участие на турнир от Големия Шлем.

Фабио Фонини - Тим Смичек 6:4, 6:3, 6:2

Иво Карлович - Елиас Имер 6:7(2), 6:2, 6:4, 7:6(2)

Андреас Сепи - Бридан Клайн 6:3, 6:2, 6:2

Роберт Баутиста - Рубен Бемелманс 6:1, 6:3, 7:6(6)

Гарбине Мугуруса Бланко - Варвара Лепченко 6:4, 6:1

33-годишният Федерер наниза 6 аса, направи 5 пробива и записа 26 печеливши удара в двубоя, в който нямаше никакви проблеми. Така той записа 74-та победа в кариерата си на Уимбълдън.

Федерер ще играе във втория кръг срещу Сам Куери (САЩ), който се наложи над Игор Сайслинг (Холандия) със 7:5, 6:3, 6:4.

Двукратният шампион Рафаел Надал се наложи на старта над Томас Белучи (Бразилия) с 6:4, 6:2, 6:4 за 2:11 часа.

Испанецът направи шест пробива в мача и допусна два. В третия сет той губеше с 0:2, но взе следващите четири поредни гейма и след това спокойно приключи срещата.

Във втория кръг Надал излиза срещу Дъстин Браун (Германия), който победи Йен Хсун-Лу (Тайван) с 3:6, 6:3, 7:5, 6:4.

Анди Мъри също продължава напред, надделявайки над Михаил Кукушкин с 6:4, 7:6(3), 6:4

Сам Грот (Австралия) отстрани номер 31 Джак Сок (САЩ) с 6:3, 3:6, 6:3, 6:3.

30-ият в схемата Фабио Фонини (Италия) надделя над Тим Смичек (САЩ) с 6:4, 6:3, 6:2.

Хърватинът Иво Карлович наниза 42 аса при успеха над Елиас Имер (Швеция) с 6:7(2), 6:2, 6:4, 7:6(2) за 2:50 часа.

№20 Роберто Баутиста (Испания) победи Рубен Белеманс от Белгия с 6:1, 6:3, 7:6(6).

В маратонски мач Жо-Вилфрид Цонга (Франция) се наложи над Жил Мюлер (Люксембург) със 7:6(8), 6:7(3), 6:4, 3:6, 6:2. Двубоят продължи 3:51 часа. Цонга завърши с 38 аса, а Мюлер - с 27.

При жените имаше изненади. Поставената под №3 Симона Халеп отпадна още в първия кръг. Миналогодишната полуфиналистка загуби от Яна Чепелова (Словакия) със 7:5, 4:6, 3:6 за 2:15 часа. Халеп направи 7 двойни и 34 непредизвикани грешки в мача и отпада от турнира.

Финалистката от миналата година Южени Бушар (Канада) също загуби в първия кръг. 21-годишната канадка отстъпи пред китайската квалификантка Дуан Ин-Ин с 6:7(3), 4:6 за 90 минути.

Бушар отпадна и в първия кръг на "Ролан Гарос" тази година. През миналия сезон тя достигна до полуфиналите на първия три турнира от Големия Шлем, а на финала на Уимбълдън загуби от Петра Квитова.

Чехкинята започна с убедителна победа защитата на титлата си. Поставенаха под №2 в схемата разгроми Кики Бертенс (Холандия) с 6:1, 6:0 са само 35 минути. Квитова направи пет пробива в мача и завърши с едва 3 непредизвикани грешки.

№13 в схемата Агниешка Радванска (Полша) надделя над Луцие Храдецка (Чехия) с 6:3, 6:2. 28-та поставена Йелена Янкович (Сърбия) победи рускинята Елена Веснина с 6:4, 3:6, 10:8.