Нишикори се измъчи срещу италианец

Sportinglife 08:05 ч., 30 Юни 2015
0
310

Световният №1 Новак Джокович започна с победа защитата на титлата си на Уимбълдън.

Сърбинът изтегли сериозен съперник за първия кръг в Лондон в лицето на  Филип Колшрайбер, но се наложи над германеца с 6:4, 6:4, 6:4.

Всички резултати при мъжете от първия ден на Уимбълдън

Новак Джокович - Филип Колшрайбер 6-4 6-4 6-4
Стан Вавринка - Жоао Соуса 6-2 7-5 7-6(3)
Кей Нишикори - Симоне Болели 6-3 6-7(4) 6-2 3-6 6-3
Григор Димитров - Федерико Делбонис 6-3 6-0 6-4
Ник Кирьос - Диего Шварцман 6-0 6-2 7-6(6)
Ярко Ниеминен - Лейтън Хюит 3-6 6-3 4-6 6-0 Марин Чилич - Хироки Мория 6-3 6-2 7-6(4)
Милош Раонич - Даниел Химено-Травер 6-2 6-3 3-6 Джон Изнър - Го Соеда 7-6(5) 6-4 6-4
Маркос Багдатис - Доналд Йънг 5-7 6-2 6-4 6-4

Джокович отрази брейкпойнт в първия сет при 3:3, а след това проби подаването на съперника за 6:4.

Във втория сет сърбинът проби при единствената си възможност и отново спечели с 6:4.

Джокович отново демонстрира класата си във важните разигравания в третия сет и успя да стигне до ново 6:4, с което спечели мача.

Във втория кръг световният №1 очаква Ярко Ниеминен, който сломи в пет сета друг ветеран в лицето на Лейтън Хюит - 6:3, 3:6, 6:4, 0:6, 9:11.

Шампионът от Ролан Гарос Стан Вавринка също се класира за втория кръг на третия турнир от Големия шлем за годината.

Четвъртият в схемата швейцарец се наложи над португалеца Жоао Соуса с 3:0 сета - 6:2, 7:5, 7:6(3).

Вавринка никога досега не е преодолявал четвъртфиналите на Уимбълдън, но пристигна в Лондон с повишено самочувствие от успеха в Париж.

Японецът Кей Нишикори преодоля трудно съпротивата на италианеца Симоне Болели след петсетов мач - 6:3, 6:7(4), 6:2, 3:6, 6:3.

Поставеният под №5 в схемата Нишикори изпитваше дискомфорт заради контузия в прасеца и това донякъде изравни везните и едва не позволи на Болели да поднесе първата сензация в турнира при мъжете.

В решителния пети сет обаче японецът поведе с 3:0 и успя да задържи аванса си за 6:3, с което спечели мача след близо три часа и половина игра.

Във втория кръг Нишикори очаква Сантяго Хирадло, който спечели с 3:0 сета срещу бразилеца Жоао Соуза.