Динко Гоцев 11:50 ч., 22 Май 2015
0
2130

Великите им моменти

И за двамата те не са във Висшата лига. Джерард понесе на раменете си Ливърпул и вкара първия гол  за велик обрат в един от най-славните финали на Шампионската лига, победа с дузпи над Милан след 0:3 на полувремето.

Стивън вкара в 90-ата минута за 3:3 на финала за Купата на ФА срещу Уест Хем и сам донесе трофея на отбора си, който вървеше към загуба.

Лампард бе капитан и направи голям мач на финала през 2012-а, когато Челси победи с дузпи Байерн в Мюнхен и спечели Шампионската лига. Франк вкара и при загубата през 2008-а, пак с дузпи, на финала от Манчестър Юнайтед.

Лампард има и победен гол на финала за Купата на ФА над Евертън, за 271 само 18 минути преди края.

И двамата бяха играчи за големите мачове. Не можете да ги разделите, дори експертите в Англия опитват и не успяват да го сторят.

Кой е по-добър ли? Няма значение, мнения много.

Но без тях английският футбол няма да е същият.