Шахтьор удържа Байерн – 0:0 в голям бой

Вторият мач е в Мюнхен на 11 март, а големият фаворит остава тимът на Пеп Гуардиола.

Sportinglife 07:40 ч., 18 Фер 2015
0
431

Шахтьор и Байерн не се победиха – 0:0, в нервен мач в Лвов, където се наложи да домакинства на украинския тим от Донецк.

На терена бе бой, битка, надборване за всяка топка и не особено качествен футбол. Байерн опита преди почивката да реши нещата в своя полза, но изпусна добри положения.

Непримирият тим на Мирча Луческу се защитаваше здраво и контраатакуваше остро. В 59-ата минута съдията Ундиано Майенко пожали Дъглас Коста от домакините, ударил Франк Рибери без топка.

Но 6 минути по-късно не спести втори жълт картон на сънародника си Чаби Алонсо от Байерн,който напусна терена и пропуска реванша.