Втори медал за България от Европейското по биатлон

Красимир Анев изравни най-доброто си постижение на този форум

Sportinglife 07:55 ч., 02 Фер 2015
0
803

Българските биатлонисти спечелиха втори медал за страната ни на Европейското първенство, което се провежда в Отепя, Естония. След бронза на Владимир Илиев в индивидуалния старт, сред медалистите се нареди и Красимир Анев. Българинът спечели сребро в преследването на 12,5 км.

Това е осмото индвидуално отличие на Анев от континенталните първенства. Роденият в Самоков състезател има още два сребърни медала в дисциплината – от 2007 г. и 2011 г.

В преследването в Естония Анев започна от осмата позиция и се изкачи с шест места спрямо спринта. Той показа и сравнително чиста стрелба като допусна само по един пропуск в първата, втората и четвъртата стрелби.

С общо три пропуска на огневия рубеж приключи само още един състезател - победителя в преследването Алексей Слепов от Русия. Бронзовото отличие отново отиде в състава на „Сборная” след като трети завърши Антон Бабиков.

Другият български представител в преследването – Владимир Илиев остана на 11-о място.

Последният старт от европейското първенство е във вторник когато е надпреварата при щафетите.