Мачовете, които промениха живота на Бербатов

Българинът влезе в рубриката на списание FourFourTwo и посочи ключовите двубои в кариерата си

Sportinglife 10:30 ч., 19 Авг 2017
0
1805

Димитър Бербатов стана част от традиционната рубрика на авторитетното списание FourFourTwo, озаглавена "Мачовете, които промениха живота ми".

Българската звезда посочи двубои с ключово значение в кариерата му, като аргументира избора си.

9 април 2002 г., Леверкузен - Ливърпул 4:2
Четвъртфинал-реванш в Шампионската лига

В началото на онзи сезон никой не предполагаше, че Леверкузен може да играе финал в Шампионската лига. Ключовият момент бе успехът над Ливърпул на четвъртфинал, защото те са един от най-големите отбори в Европа, с невероятна история.

Трябваше да се ощипя след мача, за да повярвам, че вкарах гол в толкова важен двубой. Моето попадение направи резултата 3:1 в тази среща и 3:2 в общия сблъсък.

24 февруари 2008 г., Тотнъм - Челси 2:1
Финал за Купата на лигата

Винаги съм обичал предизвикателството да играеш срещу топ отборите, тези, които сочат за "по-големи" от твоя.

Челси влезе във финала като голям фаворит и пълен с фантастични играчи като Франк Лампард, Джон Тери, Дидие Дрогба и някогашния ми съотборник в Леверкузен - Михаел Балак.

Но аз бях уверен, че можем да спечелим.

Изравних от дузпа, а след това Джонатан Уудгейт донесе победата в продълженията.

27 ноември 2010 г., Манчестър Юнайтед - Блекбърн 7:1
Мач от Висшата лига

Хората ме питат понякога: Кой ти е любимият гол? Нямам такъв, обичам ги всичките! Но да вкарам пет в един мач...

Това бе много специален ден за мен. Спечелихме титлата през онази година, играхме финал в Шампионската лига, а аз станах топголмайстор на Висшата лига. Всичко беше отлично!

25 февруари 2015 г., Арсенал - Монако 1:3
Осминафинал в Шампионската лига

Като бивш играч на Тотнъм, чувах ясно освиркванията от трибуните, откъм феновете на Арсенал. Всеки път, когато докоснех топката, ги чувах. Преди мача всички говореха как те ще ни победят с лекота, бла-бла-бла...

Казах си: Спокойно, твоят момент ще дойде.
Така и стана. Получих един шанс, вкарах, спечелихме с 3:1 и после ги елиминирахме, за да достигнем четвъртфиналите.