Миланов игра 23 минути за победа на ЦСКА срещу ПСВ

Sportinglife 08:25 ч., 01 Окт 2015
0
1532

„Странно защо нямаше полицейско съобщение на „Олд Трафорд” за издирване на изчезнал 29-годишен гражданин...”

Това написа вестник „Манчестър ивнинг нюз” след победата на Юнайтед с 2:1 над Волфсбург. Уейн Рууни, капитанът на „червените дяволи”, бе направо незабележим. Той отправи един-единствен удар в първите минути, когато бе оставен да вкара в празната врата, а стреля на метри над нея. Приносът му към успеха бе минимален и критиките не закъсняха.

Резултати и класиране в група В

Манчестър Юнайтед – Волфсбург 2:1

0:1 Калигиури (4), 1:1 Мата (34-дузпа), 2:1 Смолинг (53)

ЦСКА (Москва) – ПСВ 3:2

1:0 Муса (7), 2:0 Думбия (21), 3:0 Думбия (36-дузпа), 3:1 Лестиен (60), 3:2 Лестиен (68)

Волфсбург – ПСВ

„Когато пропускаш, изпадаш надолу в списъка”, загадъчно каза Луис ван Гаал след края. Предполага се, че засега холандецът говори само за списъка с изпълнители на дузпи. В мача Юнайтед получи такава и тя бе изпълнена от Хуан Мата, а камерите следяха Рууни, който гледаше с ръце на кръста.

Играч №1 в двубоя е някой измежду Мата, асистирал брилянтно и за другото попадение, или авторът му – Крис Смолинг. Бранителят изигра страхотен мач, не за първи път през сезона.

В критиките към Рууни се включи и „Гардиън”, който дори подлага на съмнение дали капитанът трябва да е на терена в неделя, когато е дербито Арсенал – Юнайтед.

„Арсенал има ден повече за почивка – оплака се Ван Гаал. – Ние изглеждаме уморени, натрупаха се доста мачове. След като поведохме страдахме до края и се защитавахме усърдно. Но имаме дух, а и всичко в групата е в нашите ръце. Мата е изпълнител номер едно на дузпи, за което съм отговорен аз.”

Групата съвсем се завърза, след като ЦСКА победи с 3:2 в Москва ПСВ и всички четири тима имат по 3 точки.

Георги Миланов влезе като резерва в последните 23 минути. Сезонът дотук е разочарование за национала, който не получава често титулярно място.