0
999
Lap.bg

Изхвърленият във "В" група ЦСКА записа поредната си победа през сезона.

След като газят наред в третия ешелон, "армейците" се класираха и за осминафиналите в турнира за Купата на България.

Верея (Стара Загора) - Банско 1:3 след продължения, 1:1 в редовното време

Етър (Велико Търново) - Созопол 5:6 след дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията

Вихър (Строево) - Добруджа (Добрич) 5:3 след дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията

от вторник:

Локомотив (Мездра) - Литекс (Ловеч) 0:3

Черноморец (Балчик) - Локомотив (Горна Оряховица) 0:3

Дунав (Русе) - Ботев (Гълъбово) 4:0

ЦСКА надигра Нефтохимик (Бургас) с 3:1 на "Армията" в повторение на някогашния мач между един от грандовете ни и футболното чудо от Черноморието.

Но и двата отбора са изправени пред сериозни проблеми, което обаче не им попречи да направят хубав мач в Борисовата градина.

Възпитаниците на Христо Янев поведоха още в 17-та минута след гол с глава на Преслав Йорданов.

Осем минути след началото на втората част Борис Галчев центрира към Преслав Йорданов. Нападателят се опита да стреля към вратата, но беше фаулиран.

Самир Аяс все пак беше най-съобразителен в ситуацията и прати топката в мрежата с удар от близо.

Две минути по-късно Борис Галчев направи 3:0, след асистенция на Самир Аяс.

Гостите върнаха едно попадение в 61-та минута, когато Любомир Любенов се разписа с глава след центриране от ъглов удар.

Три минути по-късно Преслав Йорданов можеше да отбележи четвърти гол за ЦСКА, но останал сам срещу вратаря прати топката в аут.

Два отбора от "А" група приключиха участието си още в първия кръг на турнира за купата на България.

Тимът на Славия загуби изненадващо като гост на отбора от "Б" група Спартак Плевен с 1:2, а новакът в елита Пирин Благоевград отстъпи на третодивизионния Несебър с 0:1. Стамен Ангелов донесе успеха за тима от курортното градче с попадение в 74-а минута.

Носителят на трофея Черно море стартира с разгромна победа със 7:1 като гост на Пирин Разлог. С хеттрик се отличи Вилиян Бижев, а два гола добави Симеон Райков.

Шампионът Лудогорец също започна с убедителен успех на 1/16-финалите - 5:0 срещу аматьорския Локомотив 1929 Мездра.

Разградчани, които играха предимно с резерви, обаче се измъчиха през първото полувреме, когато падна само един гол след точно попадение на Янаки Стоилов.

След почивката Лудогорец вдигна оборотите и се стигна до още четири попадения. Точни бяха Браян Ангуло, Лукас Саша и на два пъти Боримир Карамфилов.

Отбор от "А" областна група ще играе на осминафинал в турнира за Купата на България, след като Вихър (село Строево, област Пловдив) преодоля Добруджа 1919 (Добрич). Редовното време завърши 0:0, но при дузпите аматьорите спечелиха с 5:3.

Созопол също отива напред в турнира, след като елиминира след изпълнение на дузпи Етър. Редовното време завърши 1:1.

Банско се справи с 3:1 след продължения с Верея (Стара Загора).

Ботев се наложи с лекота с 4:0 като гост на Септември (Симитли). Лъчезар Балтанов, Даниел Генов, Йордан Христов и Чибамба донесоха успеха на "канарите".