Джокович загуби първи сет, Серина срещу Винъс на 1/4-финалите

Чилич и Цонга продължават напред

Sportinglife 06:00 ч., 07 Сеп 2015
0
1240

След три чисти победи, безпроблемният път на Новак Джокович на US Open приключи.

Сърбинът загуби първи сет в тазгодишното издание на надпреварата и трябваше да превъзмогва някои колебания в играта си.

Все пак Ноле се оказа твърде голяма хапка за Роберто Баутиста Агут и надделя над испанеца с 6:3, 4:6, 6:4, 6:3 за малко повече от три часа игра.

Сервисът не вървеше на обичайното ниво на световния №1, а в допълнение направи и 37 непредизвикани грешки.

Баутиста Агут пък се понрави на публиката с ефективен форхенд, който му позволяваше да подлага под напрежение сърбина.

23-ият в ранглистата обаче не успя да продължи силното си представяне от втория сет и напусна турнира.

За Джокович предстои нова среща с испанец - Фелисиано Лопес. Той от своя страна изхвърли екзекутора на Рафаел Надал Фабио Фонини след 6:3, 7:6(5), 6:1.

Защитаващият титлата си от миналия сезон Марин Чилич също се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ.

Поставеният под №9 в основната схема хърватин победи с 6:3, 2:6, 7:6 (2), 6:1 Жереми Шарди.

На четвъртфиналите Чилич ще се изправи срещу Джо-Вилфрид Цонга, който надигра своя френски сънародник Беноа Пер с 6:4, 6:3, 6:4.

Вълнуващ четвъртфинал предстои при жените, след като една срещу ще излязат сестрите Уилямс.

Серина победи с 6:3, 6:3 Мадисън Кийс. Уилямс постигна общо три пробива в мача, продължил само 67 минути. Кийс нито веднъж не успя да застраши подаването на световната №1.

Успехът на Винъс бе още по-категоричен - 6:2, 6:1 над естонската тийнейджърка Анет Контавейт.

35-годишната американка демонстрира отличен сервис и направи четири пробива в началния удар на квалификантката.

Двете сестри Уилямс са се срещали общо 26 пъти на корта в официални мачове, като 33-годишната Серина има 15 победи.

По неприятен начин приключи турнирът за Южени Бушар, която тъкмо бе започнала да намира формата си под ръководството на новия си треньор Джими Конърс.

Канадката бе принудена да се откаже заради контузия, получена при падане в съблекалните в петък.

Младата Бушар трябваше да играе срещу италианката Роберта Винчи, която се класира без игра за четвъртфиналите.