Халеп, Квитова и Азаренка също продължават напред

Sportinglife 06:25 ч., 06 Сеп 2015
0
1226

Роджър Федерер се класира за осминафиналите на Откритото първенство по тенис на САЩ след успех с 6:3, 6:4, 6:4 над Филип Колшрайбер.

За първи път след Уимбъдън Маестрото бе пробит, но това не му попречи да достигне до четвъртия кръг в Ню Йорк за 15-ти пореден път.

Федерер е спечелил всичките си девет сета до момента и е загубил само 20 гейма.

17-кратният победител от турнири за Големия шлем, включително пет от САЩ, започна мача със 72 поредни защити на собствен сервис, като 23 бяха направени на кортовете в Ню Йорк.

Колшрайбер все пак проби по веднъж подаването на Федерер във втория и третия сет, но швейцарецът отговори и двата пъти още в следващия гейм, за да стигне до лесната победа.

Федерер, който вече е с баланс от 10:0 срещу Колшрайбер, ще играе срещу американеца Джон Изнър за място на четвъртфиналите.

Ако спечели, там ще го чака победителят от мача между чеха Томаш Бердих и французина Ришар Гаске. Гаске преодоля третия кръг след 6:4, 6:3, 6:1 срещу Бърнърд Томич за 89 минути на корта.

Томаш Бердих пък се справи с Гийермо Гарсия-Лопес с 6:7(2), 7:6(7), 6:3, 6:3 след близо три часа и половина на корта.

Анди Мъри не остави съмнение в превъзходството си над Томаш Белучи и записа трисетов успех с 6:3, 6:2, 7:5.

На осминафиналите Мъри ще се изправи срещу Кевин Андерсън, който преодоля Доминик Тийм с 6:3, 7:6(3), 7:6(3).

До момента двамата са играли шест пъти, а шотландецът води убедително с 5:1 победи в общия баланс.

Стан Вавринка се поздравия с рутинно 6:3, 7:6(5), 6:4 над Рубен Бемелманс.

Шамипионът от Ролан Гарос ще се изправи срещу Доналд Йънг, който изкова втори обрат от 0:2 до 3:2 сета в рамките на турнира, след като пречупи Виктор Троицки с 4:6, 0:6, 7:6(3), 6:2 6:4 за над три часа и половина.

При жените Симона Халеп се наложи лесно над Шелби Роджърс с 6:2, 6:3.

В спор за място на четвъртфиналите румънката ще се изправи срещу Забине Лизицки, която обърна Барбора Стрицова от 1:5 в третия сет за крайното 4:6, 6:4, 7:5.

Виктория Азаренка изстрада триумф със 7:5, 2:6, 6:4 над Анджелик Кербер. Вика продължава на осминафинал срещу Варвара Лепченко, която обърна Мона Бартел за 1:6, 6:3, 6:4.

Петра Квитова също се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ.

Чехкинята победи с 6:2, 6:1 Каролина Шмидлова. В следващия кръг Квитова ще играе срещу британската квалификантка Йоана Конта.