Чили отказа Меси

Няма купа за Аржентина - трети изгубен финал за три години, Лео напуска националния

Sportinglife 05:40 ч., 27 Юни 2016
0
1969
GETTY IMAGES

Лионел Меси се отказа от националния отбор на Аржентина след третия пореден загубен финал за 3 години.

"Това е, националният е затворена страница за мен - обяви десетката минути след поражението с дузпи от Чили за трофея на Копа Америка. - Разочарованието е голямо, опитах всичко и дадох всичко от себе си през годините.

Много ме боли, че не съм шампион с Аржентина."

Да, всяка купа бягаше от Меси с екипа на родината му...

Чили се позлати на Копа Америка, след като издържа битката на нерви и с дузпи спечели с 4:2.

Първата - най-важна психологически, за аржентинците изпусна точно капитанът им Меси.

Десетката стреля над вратата и сякаш покривът на стадиона в Ню Йорк се срина върху него и съотборниците му.

Сякаш нататък бе ясно кой ще спечели.

120 изтощителни за играчите и зрителите минути завършиха 0:0.

Меси не успя да блесне и този път, въпреки че изведе отбора си до финала.

Но явно, когато се стигне до мача за трофея, Лео усеща целия товар на очакванията от света върху себе си.

Голяма заслуга за непривлекателната игра отива при бразилския съдия Хебер Лопес, който остави двата тима с по 10 души и раздаде още 10 жълти картона.

Странният тип с гола глава и фигура на охранител наруши иначе чудесния старт на играта, когато Аржентина натискаше и Гонсало Игуаин изпусна златно положение (в свой стил).

Но вместо да гледаме класика с футбол, се повтори финалът от Копа Америка 2015 - ритане, нерви и хитруване.

Чилийците останаха с 10 души още в 28-ата минута, след като Марсело Диас получи два жълти картона за фаулове срещу Меси.

Вторият - доста пресилен, първият - на ръба на директен червен.

В 43-ата минута Лопес изгони директно Маркос Рохо, отново много пресилено.