Лео влезе като резерва и вкара 3 гола за 20 минути

0
1509
GETTY IMAGES

Лионел Меси успя да постигне немислимото - да накара Америка да пише и говори за него в деня, в който бе изпратен в последния му път Мохамед Али.

И в нощта, когато Стеф Къри и Голдън Стейт нанесоха нокаутиращ удар на Кливлънд за 3:1 в серията на финалите на НБА.

Но тези две фундаментални събития за спортния живот на Щатите са редом с потресаващия ефект "Меси", който разтърси Чикаго на Копа Америка.

53 885 зрители на "Солджър Фийлд" скандираха името на Меси от първата минута на мача Аржентина - Панама.

Лео остана резерва, както и в първия мач на своите - при 2:1 над Чили.

Номер 10 стана да загрява в началото на второто полувреме и шумът стана оглушителен.

В 62-рата минута Меси се появи на терена.

В 68-ата заби за 2:0 след елементарна грешка в защитата на съперника.

В 78-ата вкара с брилянтно изпълнение на пряк свободен, повтаряно цяла нощ по телевизиите в Северна и Южна Америка.

В 88-ата довърши панамците с пети гол, негов трети.

Хеттрик за 20 минути с лекотата, с която някои негови колеги изпълняват тъчове и корнери, например.

Стадионът пееше името на Меси, а аржентинският в. "Ла Насион" написа заглавие:

"Меси беше в Чикаго".

Геният от Росарио вече е с 53 попадения за Аржентина, само на 3 зад Габриел Батистута във вечната ранглиста.

Мачовете му за родината са 109.

Меси вкара най-бързия хеттрик в историята на аржентинския национален тим, а само минута не му стигна да е и №1 за Копа Америка.

Аржентина се класира за елиминациите с две победи, но трепери за Анхел ди Мария, който се контузи нелепо.

Крилото разтегна, след като опита да играе атрактивно с петичка.

В другия мач от групата Чили трудно пречупи Венецуела с 2:1.

Шампионите от Копа Америка 2015 имат 3 т., колкото и венецуелците.