Атлетико на финал в мач на ръба на инфаркта

Който бие Байерн на Гуардиола е обречен да печели трофея

Sportinglife 10:10 ч., 04 Май 2016
0
1270

Атлетико Мадрид е на финал в Шампионската лига, минавайки 9-те кръга на Ада и 90-те минути в Мюнхен, които често във футбола са синоними.

Байерн спечели с 2:1 реванша от полуфиналите, но не стигна - 0:1 в Мадрид сложи на везната гол на чужд терен.

Но каква драма бе вторият мач, какви нерви, какви емоции!

Баварската машина затрака ритмично в първото полувреме, в което най-силната защита на Европа изглеждаше уязвима.

Чаби Алонсо вкара от пряк свободен удар за 1:0 и изравни общия резултат.

После - дузпа.

Паника и хаос в състава на гостите.

Но Томас Мюлер, символизиращ германската и баварската непоколебимост, изпусна от 11-те метра.

И Атлетико, разклатен, оцеля.

Но ударите следваха един по един, Атлетико сякаш просто опитваше да отбие поредната вълна.

За да нанесе удар, достоен за такъв мач.

Фернандо Торес, отличен цяла вечер и цяла пролет за Атлети, пусна невероятен пас към Антоан Гризман (за него важи същото) и французинът изравни.

На Байерн трябваха два гола. Както срещу Ювентус в осминафиналите.

В Мюнхен това не е "мисия невъзможна", защото те стискат като в менгеме.

Байерн стреля 35 пъти към вратата на Атлетико, а гостите - 7.

12 пъти топката бе в рамката на Ян Облак.

Но Атлетико устоя.

Роберт Левандовски вкара за 2:1, а оставаха цели 17 минути.

Торес сам си спечели и изпусна дузпа, за да е пълна драмата.

Състоянието бе прединфарктно, а Пеп Гуардиола и Диего Симеоне направо "играеха" край тъчлинията в костюмите си.

Атлетико издържа.

На финал е.

Чака победителят от Реал и Манчестър Сити (0:0 в първия мач), за да знае кого среща на 28 май в Милано.

Преди 2 години Чоло и отборът му изпуснаха купата в последната минута, когато Реал ги попари с изравнителен гол и в продълженията ги доуби.

Пеп губи трети полуфинал с Байерн в трети пореден сезон - и срещу третия гранд на Испания!

Реал, Барселона, сега Атлетико...

А който бие Байерн в ерата "Гуардиола", той печели трофея.

А и кой може да каже и дума за постижението на грандиозния Чоло и отбора му - та те елиминираха поред Барса и Байерн, двата фаворита на букмейкърите за купата!

Сега остава да доведат работата докрай, което не успяха да сторят през 2014-а.