Наградата "Браво" вече няма някогашната си слава.

Не е чудно ако изобщо не сте чували за нея.

А бяха времена...

Италианското списание "Гуерин Спортиво" я връчва от 1978 г., посочвайки най-добрият млад играч на Европа.

В първите и 14 издания наградата бе само за играчи до 23 години, които през сезона са играли в един от трите европейски клубни турнира - КЕШ, КНК или Купата на УЕФА.

След 1992 г. "Гуерин Спортиво" промени правилата.

Призът вече е за футболисти до 21 години и може да го спечели играч от всяко първенство на Европа.

През годините "Браво" падна в ръцете на невероятни играчи, както и на такива, които не достигнаха върховете, за които имаха потенциал.

Припомняме ви победителите, като последният е един италианец, който може и да ви изненада с играта си на Евро 2016.

1978 г., Джими Кейс, Ливърпул

Спечели 14 трофея със славния "червен" тим, като проби в него още на 19. Известен с невероятния си удар от разстояние.

1979 г., Гари Бъртълс, Нотингам

Спечели две поредни Купи на шампионите с Форест на Брайън Клъф.

1980 г., Ханзи Мюлер, Щутгарт

Не се превърна в мегазвезда, но бе част от немския тим, спечелил Евро 1980.

1981 г., Джон Уорк, Ипсуич

Голмайстор на турнира, когато Ипсуич спечели Купата на УЕФА през същата година - вкара 14 попадения.

Под ръководството на БобиРобсън стана чудесен играч, а после премина в Ливърпул, където спечели два пъти титлата.

1982 г., Гари Шоу, Астън Вила

Европейски шампион с Вила същата година, той е и единственият играч от Бирмингам в онзи славен състав, сломил Байерн на финала.

1983 г., Масимо Бонини, Ювентус

Наричан "дробовете на Платини", той е един от първите опорни полузащитници - не само добър в дефанзивен план, но и в градивен.

1984 г., Убалдо Ригети, Рома

През същата година младокът бе в сърцето на римския тим, който загуби с дузпи в Рим финала на Купата на шампионите от Ливърпул.

Ригети вкара своята дузпа, но... Днес е коментатор на мачове в RAI.