Наполи удържа върха с 5:1 срещу Емполи

Sportinglife 17:20 ч., 31 Яну 2016
0
121

Ювентус спечели впечатляваща 12-а поредна победа в Серия А. Шампионът срази Киево с 4:0 като гост. След 14 мача суша испанският нападател Алваро Мората отбеляза 2 гола през първото полувреме. След почивката се разписаха също Алекс Сандро и Пол Погба.

Юве, който стартира много слабо сезона, е втори в класирането. "Старата госпожа" бе първи само за два часа, след като Наполи си върна лидерската позиция с 5:1 над Емполи. За ужас на феновете в Неапол гостите поведоха с попадение на Леандро Паредес. Още до почивката звездите Гонсало Игуаин и Лоренцо Инсиние обърнаха резултата. Наполи се успои след автогола на Микеле Кампорезе, а накрая 2 пъти вкара и Хосе Мария Кайехон.

Други резултати: Дженоа - Фиорентина 0:0, Торино - Верона 0:0, Удинезе - Лацио 0:0, Болоня - Сампдория 3:2.