Рууни изравни Лоу, скандал в Реал с Роналдо

Миланов с 90 минути на "Олд Трафорд", Сити се класира

Sportinglife 06:25 ч., 04 Ное 2015
0
1148

Уейн Рууни вкара с глава и Манчестър Юнайтед победи у дома ЦСКА (Москва) в Шампионската лига - 1:0.

Голът донесе не само три точки, но и удовлетворение за Рууни, който изживява трудни дни пред вратите на съперниците.

Попадението е №237 за него в Юнайтед и го изравни с Денис Лоу на второ място сред реализаторите в историята на клуба.

Само 12 гола го делят от лидера Боби Чарлтън.

Юнайтед оглави групата със 7 т., а след победата на ПСВ над Волфсбург с 2:0 холандци и германци имат по 6 т.

ЦСКА е с 4. За руснаците 90 минути игра Георги Миланов, но му се наложи основно да брани вратата, както го правеше целият тим на гостите.

Освирквания огласиха стадион "Олд Трафорд" в средата на второто полувреме, когато Луис ван Гаал смени най-опасния играч на Юнайтед Антони Марсиал с Маруан Фелаини, а тимът търсеше гол.

Феновете искаха атаки и попадения, а холандецът включи план "В", който е търсене на дълги топки към върлината Фелаини.

Кристиано Роналдо забърка минискандал в Реал, след като бе цитиран да казва в интервю пред немското списание "Кикер", че не изключва да си тръгне от Мадрид.

Пред съблекалните президентът Флорентино Перес посрещна тима след 1:0 над ПСЖ в Шампионската лига и видео на в. "Марка" улови разговора на двамата:

"Трябва да говорим", подхвърли Перес. "За какво?", отвърна Роналдо. "За онова, което си казал", добавя президентът, а португалецът обяснява, че не е казал това, което е тиражирано, а нещо съвсем различно.

На терена ПСЖ имаше повече положения, но Реал показа, че е съвсем различен отбор през сезона.

Без блясък (и с доста контузени асове) тимът на Рафаел Бенитес има 4 допуснати гола в 13 мача и още не е победен.

С 10 точки Реал се класира за осминафиналите 2 мача преди края на груповата фаза.

Парижани имат 7, Шахтьор и Малмьо са с по 3, след като украинците биха шведите с 4:0 като домакин.

Манчестър Сити изживя голяма вечер и също се класира - 3:1 в Севиля. Рахийм Стърлинг, Фернандиньо и Вилфред Бони решиха всичко до почивката.

С 9 т. Сити е недостижим, Ювентус е втори с 8 след 1:1 като гост на Борусия (Мьонхенгладбах).

Германците са последни с 2 т., а Севиля е трети с 3.