Англия без загубена точка в квалификациите

Бой между феновете на трибуните в Литва

Sportinglife 08:05 ч., 13 Окт 2015
0
223

Англия записа 10-а поредна победа в европейските квалификации и остана единственият тим без загубена точка в Европа.

Експерименталният състав на Рой Ходжсън спечели с 3:0 като гост на Литва.

Преди началото на трибуните започна бой между запалянковците. От двете страни хвърляха ракети един срещу друг, а се оказа, че англичани са си купили билети за секторите с литовци.

Резултати и класиране в група Е

Естония – Швейцария 0:1
0:1 Рагнан (90-автогол)

Литва – Англия 0:3
0:1 Баркли (29), 0:2 Арлаускис (35-автогол), 0:3 Окслейд-Чембърлейн (62)

6. Сан Марино 0 1 9 1:36 1

Разследването показа, че домакините са ги продавали на доста по-висока цена. А голяма група гостуващи запалянковци са пристигнали във Вилнюс без билети.

На терена Рос Баркли от Евертън продължи отличното си представяне за националния отбор. Халфът откри резултата, а след него вратарят Гиедриус Арлаускис си вкара автогол след слаб удар на Хари Кейн.

Третото попадение падна след почивката, а негов автор бе Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Единственият отбор, който вкара гол на Англия в квалификациите, е Словения. На „Уембли” мачът завърши 1:3, а като гости „трите лъва” спечелиха с 3:2.

„Вярвах, че можем да завършим квалификациите без загуба – каза Рой Ходжсън, селекционерът на Англия. – Най-важото е, че в Литва се видя – ние не разчитаме на 11 футболисти. Можем да се представяме още по-добре. Най-важното е класирането. Щях да съм доволен и при шест победи и четири ремита. Доволен съм да гледам развитието на Рос Баркли и в Евертън, и в националния отбор.”

Още преди последните мачове в групата ситуацията бе ясна. Швейцария се класира директно, а за финал спечели с 1:0 като гост на Естония.

Победата дойде чак в последната минута. Рагнан Клавар си вкара автогол. А словенците отиват на бараж, за който се подготвиха с 2:0 като гост на Сан Марино.