Sportinglife 08:00 ч., 13 Окт 2015
0
218

През август Русия най-накрая уволни Фабио Капело и това се оказа спасителният ход за Евро 2016.

С идването на Леонид Слутски „сборная” не спира да побеждава, а 2:0 над Черна гора означаваше виза за Франция.

Под ръководството на новия треньор руснаците първо спечелиха с 1:0 над Швеция, а после разгромиха Лихтенщайн със 7:0. Слутски е треньор на Русия само до края на квалификациите.

Основната му работа е в ЦСКА (Москва), но по всичко личи, че ще продължи да съвместява постовете.

Резултати и класиране в група G

Австрия – Лихтенщайн 3:0
1:0 Арнаутович (12), 2:0 Янко (54), 3:0 Янко (57)

6. Молдова 0 2 8 4:16 2

Най-добрият футболит на „сборная” отново бе Артьом Дзуба от Зенит, който има осем гола в квалификациите. Срещу Черна гора само шансът му попречи да вкара гол. А мачът бе решен само за четири минути през първото полувреме. Първо Олег Кузмин откри резултата, а след него Александер Кокорин вкара от дузпа.

Златан Ибрахимович се разписа при 2:0 над Молдова, но Швеция ще играе само на бараж.

В кариерата си звездата на Пари Сен Жермен има 59 попадения за родината си. Преди мача Златан се разкая пред феновете за лошите резултати в квалификациите и обеща, че в плейофите Швеция ще се класира на всяка цена.

Австрия завърши в стил уникалните квалификации, в които не загуби нито един мач, а спечели девет. Краят бе 3:0 срещу Лихтенщайн.

Марко Арнаутович откри резултата през първото полувреме. А само за четири минути Марк Янко добави още две попадения след почивката.