Германия се чуди: „Какво става с отбора ни?”

Sportinglife 08:55 ч., 12 Окт 2015
0
249

Роберт Левандовски вкарва, вкарва и пак вкарва.

С 15-ия си гол в последните 477 минути за Байерн и националния отбор нападателят прати Полша на Евро 2016.

„Дружина полска” победи Ейре в директен сблъсък – 2:1 във Варшава. А Левандовски изравни стар рекорд. Голмайсторът завърши евроквалификациите с 13 попадения. Толкова досега е имал единствено североирландецът Дейвид Хийли.

Резултати и класиране в група D

Германия – Грузия 2:1
1:0 Мюлер (50-дузпа), 1:1 Канкава (53), 2:1 Крузе (79)

Гибралтар – Шотландия 0:6
0:1 Марлин (25), 0:2 Малоуни (39), 0:3 Флечър (52), 0:4 Флечър (56), 0:5 Флечър (85), 0:6 Нейсмит (90)

Полша – Ейре 2:1
1:0 Криковяк (13), 1:1 Лонг (16-дузпа), 2:1 Левандовски (42)

6. Гибралтар 0 0 10 2:56 0

Левандовски вкара победно в 42-ата минута. Преди това халфът на Севиля Гжегож Криковяк откри резултата за поляците, а Шейн Лонг изравни от дузпа. Двата отбора влязоха в мача с равен брой точки, а Германия (спечелил с 2:1 над Грузия) имаше една повече.

Ейре не се е класирал автоматично за голямо първенство от САЩ ‘94. Сега „зелените момчета” на Мартин О‘Нийл ще отидат на бараж. Преди четири години в битките за Евро 2012 те успяха по същия сценарий.

Треньорът, който получава по 1 милион лири годишно, трябва да класира Ейре за финалите, за да получи нов договор.

„Имахме шансове да бетонираме мястото си и затова съм разочарован – каза О’Нийл. – Според мен Левандовски трябва да получи „Златната топка”. Той е невероятен футболист. Полша трябва да се гордее с него.”

Очаквано Германия взе необходимата една точка, но цялата нация зададе въпрос към Йоаким Льов: „Какво се случва с нашия отбор?”

Грузинците са под №110 в световната ранглиста на ФИФА, а затрудниха докрай шампиона от Мондиал 2014.

Бесен беше вратарят Мануел Нойер. „На тренировки вкарваме по 50 гола, както е обичайно – рече страж №1 в света. – Срещу Ейре (0:1 в четвъртък) и срещу Грузия ние е трудно. Човек можеше да си помисли, че играем срещу Италия и Испания.”

Германия иска отборът да играе с чист централен нападател. Льов заговори за евентуално завръщане на Марио Гомес от Бешикташ, както и за Александър Майер от Айнтрахт.

„Мачът с Грузия не е нашият стандард, имаме прекалено много работа - призна след края треньорът на световните шампиони. – Ние сме като боксьор, който не знае как да прати противника в нокаут. Можем да изпеем същата песен като след мача с Ейре. През първото полувреме имахме 3-4 чисти положения и не ги вкарахме. Като цяло съм доволен от квалификациите, но не и от последните два мача.