Sportinglife 20:55 ч., 11 Окт 2015
0
366
Lap.bg

ЦСКА отново вкара много голове, но този път и получи - 5:1 като гост на Вихрен в Сандански в двубой от 10-ия кръг на югозападната "В" група.

Класиране

1.ЦСКА 10 10 0 0 48:1 30 точки
2.Витоша (Бистрица) 10 9 1 0 19:3 28
3.Сливнишки герой 10 8 1 1 27:7 25
4.Вихрен (Сандански) 10 6 1 3 14:12 19
5.Миньор (Перник) 9 5 2 2 12:7 17
18.Локомотив (София) 3 1 0 2 1:6 0

След като никой не успя да разпечата "червената" врата, това стори Александър Бранеков, който не остави шансове на Стоян Колев, пронизвайки го след удар с глава.

ЦСКА продължава със стопроцентов актив от 30 точки в третия ешелон и впечатляваща голова разлика от 48:1 - средно по близо 5 гола на мач.

"Армейците" водят с две точки на Витоша Бистрица, а в следващия кръг предстои дербито на върха.

Играчите на Христо Янев решиха всичко до почивката, когато паднаха 5 гола.

Йордан Йорданов даде начало на головата серия с удар от 25 метра в 7-а минута.

Последваха силни изяви на Николай Цветков, който реализира два гола в 10-а и 31-а минути, а две минути след второто си попадение асистира на Костадин Хазуров, който отблизо реализира за 4:0.

Хазуров бе точен и в 43-а минута и ЦСКА се оттегли на почивка с 5 чисти гола аванс.

След почивката очаквано "червените" намалиха темпото, а треньорът Христо Янев даде почивка на Борис Галчев, Николай Цветков и Милен Кикарин, които бяха заменени.

В 71-а минута Вихрен бе близо до почетен гол, след като Пехливанов финтира Бранеков и стреля силно в гредата.

Домакините все пак стигнаха до попадение, макар че и то бе дело на футболист на ЦСКА. В 81-а минута капитанът на ЦСКА Александър Бранеков си заби неспасяем автогол с глава и оформи крайния резултат - 5:1 за гостите от София.