Шампионите имат повече загуби за 8 кръга, отколкото за целия минал сезон

Sportinglife 09:35 ч., 06 Окт 2015
0
704

Цяла Англия търси причините за случващото се в Челси. Четирите загуби досега са повече от загубите през целия минал сезон.

По това време преди година Челси имаше седем победи, беше на първо място и изглеждаше недосегаем за всички съперници.

Днес отборът е на 16-о място в класирането със само два успеха и едно реми. В последните четири домакинства Челси допусна толкова гола, колкото за последните 17.

Осем точки от осем кръга са убийствена статистика. Последния път, когато Челси имаше подобни резултати, изпадна – през 1979 година.

Жозе Моуриньо не се страхува да критикува своите звезди. Веднъж ги казва с имена, друг път не.

1:3 от Саутхемптън - 2015

Петима са футболистите, които драстично са свалили своите показатели през този сезон.

Бранислав Иванович изглежда само сянка от този защитник, който познаваме.

Играл е също толкова минути, както и през миналия сезон. Сърбинът е направил 14 нарушения досега, а миналата година е имал само шест.

Заради неговата форма във вратата на Челси са влезли 17 гола през сезона срещу само осем през миналия на този етап.

Капитанът Джон Тери е вторият елемент.

Представянето му е разочароващо. Очаква се, че това ще е последният му сезон в Челси. За първи път сега Моуриньо реши да го извади от състава, без да е контузен.

От началото на сезона Тери игра 369 минути, а през миналия до същия кръг имаше 720. Докато капитанът бе на терена, във вратата на Челси влязоха 10 гола, а през миналия – осем. Разликата е, че игра два пъти повече.

Миналото лято Моуриньо бе похвален от всички за трансфера на Сеск Фабрегас от Барселона.

За осем кръга тогава испанският национал даде седем асистенции и вкара един гол.

А този сезон? Нито едно попадение и само едно голово подаване. Точните му пасове преди година за осем кръга бяха 625, сега се 525.

През миналия сезон Неманя Матич бе другото откритие на Моуриньо.

А в събота Специалния пусна сърбина резерва и го смени преди края на мача срещу Саутхемптън, загубен с 1:3.

Миналия сезон бе играл по 90 минути във всички мачове до осмия кръг. Сега има само 612 на терена.

Сензацията в отбора на Челси миналото лято се наричаше Диего Коща.

В този момент вече имаше осем гола. През сегашния сезон вкара само един и много повече се говори за дисциплината му на терена, отколкото за играта му.