Джо Харт спаси дузпа и надеждата на Сити

Sportinglife 08:25 ч., 01 Окт 2015
0
1400
Getty Images

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини пое глътка въздух след три точки в Шампионската лига при гостуването на Борусия (Мьонхенгладбах).

"Гражданите" се добраха до обрат благодарение на гол от дузпа в последната минута за крайното 2:1 в своя полза, но чилийският наставник не се съгласи с тези, които нарекоха победата на Сити "щастлива".

Резултати и класиране в група D

Борусия (Мьонхенгладбах) - Манчестър Сити 1:2

1:0 Ларс Щиндъл (54), 1:1 Николас Отаменди (65), 1:2 Серхио Агуеро (90 - дузпа)

Ювентус - Севиля 2:0

1:0 Алваро Мората (41), 2:0 Симоне Дзадза (87)

Манчестър Сити - Севиля

"Мисля, че и двата отбора заслужаваха да победят. До 65-та минута изглеждаше, че всеки има своите добри шансове, но след това ние покачихме значително нивото и в крайна сметка спечелихме. Борусия игра много, много добре.
Можеха да ни бият 3:2 или пък мачът да завърши 4:4 или 3:3, но успехът ни не може да бъде наречен щастлив. Джо Харт направи някои брилянтни спасявания", отбеляза Пелегрини.

И наистина националният страж на Англия бе "виновникът" за триумфа. Той спаси 11-метров наказателен удар и още няколко много опасни положения през първата част, с което и надеждите на англичаните да продължат напред.

Домакините все пак поведоха с гол на Ларс Щиндъл в 54-та минута, но Николас Отаменди изравни в 65-та. Гол от дузпа в 90-та минута на Серхио Агуеро донесе важните три точки на селекцията на Мануел Пелегрини. Харт спаси дузпа на Рафаел в 18-та минута на двубоя за нарушение на Отаменди, което бе доста съмнително.

Ювентус постигна втора победа и оглавява класирането с пълен точков актив. Торинци подчининиха шампиона от Лига Европа Севиля с 2:0 пред своя публика.

В 41-ата минута Алваро Мората успя да прати кълбото в мрежата на севилци и така откри резултата, а в 87-та минута Симоне Дзадза окончателно реши всичко с втория гол за своя тим. Дебют за "старата госпожа" направи немският национал Сами Кедира.