Испания е първият финалист на Евробаскет 2015

Sportinglife 08:20 ч., 18 Сеп 2015
0
1761
Eurobasket2015.org

Баскетболният тим на Испания е първият финалист на Евробаскет 2015. Тимът на Серджио Скариоло победи с 80:75 Франция след продължение и се класира за битката за титлата.

Съперник на „ла фурия роха” там ще бъде победителят от двубоя Сърбия – Литва, който е тази вечер.

Двубоят между Испания и Франция бе повторение на полуфинала на предишното европейско първенство.

Испания и Франция са първите полуфиналисти на Евробаскет 2015

На четвъртфиналите „ла фурия роха” се наложи със 73:71 над Гърция, докато французите биха Латвия с 80:74.

Финал преди финала

Сърбия и Литва допълват топ 4 на Евробаскет 2015

Тогава победител бе Франция, който след това спечели и титлата.

Двата тима се срещнаха и на четвъртфиналите на световното първенство през миналата година.

Турнирът бе в Испания и въпреки че „ла фурия роха” разчиташе на най-добрите си баскетболисти и на подкрепата на публиката, победата отново бе за Франция.

Изключителен мач този път изигра 35-годишния Пау Гасол.

Лидерът на „ла фурия роха” завърши с 40 точки и на практика сам изведе отбора си до битката за златото.

По време на двубоя двата състава непрекъснато сменяха водачеството си в резултата.

Най-голямата разлика бе в полза на домакините в края на третата част 56:48. Тогава обаче Гасол пое ролята на лидер и бе на път да донесе победата още в редовното време.

16 секунди преди сирената тимът му вече водеше с 66:63. Фантастична тройка на Николас Батум обаче вкара мача в продължение.