Григор изпусна нелепо победата срещу Мъри

Българинът пропиля мачбол

Sportinglife 05:35 ч., 21 Авг 2015
0
1189

Григор Димитров изигра един от най-добрите си мачове през сезона, но прегоря в осминафиналния сблъсък срещу Анди Мъри на Мастърса в Синсинати.

Българинът бе притиснал световния №2 до стената със сет аванс и два пробива във втория, но позволи на шампиона от Торонто да обърне развоя на срещата.

Нещо повече - първата ни ракета пропусна мачбол и в крайна сметка отстъпи с 6:4, 6:7(3), 5:7 след близо три часа битка.

Григор проби още в уводния гейм, а при затвърждаването блесна със страхотен бекхенд уинър по правата и много агресивна игра. Ударите му се получаваха и в първия сет наблюдавахме онзи тенисист, който помним от миналата година.

Вдъхновенета игра на българина продължи, като той имаше известни затруднения единствето при затварянето на сета. Десетият гейм започна с две точки за Мъри, втората от които със страхотен лоб, но Григор стигна до равенство.

Анди догони много трудна топка и размина Григор за 30:40, но след непредизвикана грешка се стигна до равенство.

С ас Димитров стигна до сетбол, а с още един добър сервис затвори сета.

Всичко изглеждаше прекрасно и във втория сет, в който Димитров дръпна комфортно с 4:1 след два пробива.

И дойде време за неочаквания срив.

Григор предаде шестия гейм с двойна грешка при 15:40, но все още имаше брейк преднина.

И той обаче бе неутрализиран от Мъри, след като първият сервис на българина някъде се загуби.

В крайна сметка частта бе решена с тайбрек, в който Анди поведе с 6:3 преди двата сервиса на Димитров, който направи двойна грешка още на първия.

Решителната част премина през нови обрати. Мъри проби и затвърди, но последва страхотна серия на Григор от пет поредни гейма до 5:2.

За съжаление обаче, Димитров отново не запази концентрация в ключов момент и при 3:5 набързо изостана с 0:40, след което допусна двойна грешка и се самопроби.

Форхендът заработи страхотно и Григор се добра до мачбол при 5:4, но го пропиля леко и Анди изравни геймовете.

Сривът за Григор продължи и с още един пробив Мъри приключи обрата. За британеца предстои четвъртфинал с Ришар Гаске.