Четирикратният европървенец загуби с 2:3 у дома от Рапид (Виена)

Sportinglife 09:15 ч., 05 Авг 2015
0
445

Аякс бе изхвърлен от Шампионската лига още в третия предварителен кръг.

Четирикратният европървенец загуби с 2:3 у дома от Рапид (Виена). Първият мач завърши 2:2.

През първото полувреме Рапид поведе с 2:0 след голове на Роберт Берич и Луис Шауб. След почивката Аркадиуш Милик и Неманя Гудел изравниха. Но в 77-ата минута Шауб заби победно за Рапид.

Най-драматично се разви двубоят Молде – Динамо (Загреб).

След 1:1 в първия мач в Хърватия двата отбора направиха 3:3 в Норвегия. Но освен трите си гола домакините изпуснаха две дузпи. Накрая отпаднаха заради по-малко голове на чужд терен.

Атракцията за трибуните бе пълна. След първия половин час Динамо поведе с 3:0, след като при 0:0 оцеля след една от дузпите.

Изравнителният гол за 3:3 падна в 75-ата минута, но тогава Молде вече бе с човек по-малко и не намери сили да направи обрата пълен. Втората дузпа норвежците изпуснаха при резултат 1:3.

Кипърският АПОЕЛ загуби с 0:1 у дома от датския Мидтиланд, но продължи след успеха си с 2:1 в първия мач. Най-лесно бе на Монако, който за втори път отнесе Йънг Бойс – 4:0. На швейцарска земя победата бе „само” 3:1.