Станимир Стоилов и Астана с шанс за нов европробив

Sportinglife 09:00 ч., 15 Юли 2015
0
420

Валери Божинов бе сменен в 77-ата минута при неочаквано трудната победа на Партизан – 1:0 у дома срещу грузинския Дила Гори в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. За нападателя това бе официален дебют с „гробарите”. Голът падна чак в 83-ата минута. Стефан Бабович вкара, след като секунди по-рано Гуга Пхалавандишвили получи червен картон от гостите. Иван Бандаловски бе на терена през целия мач.

Миналата година Партизан отпадна в третия предварителен кръг, след като видя знака „Стоп”, показан му от Лудогорец. Като цяло в последните години „гробарите” се изявяват като сериозни евронеудачници.

Казахстанският шампион Астана, воден от Станимир Стоилов и Цанко Цветанов, направи приличен турнирен резултат като гост. Отборът загуби само с 0:1 от Марибор в Словения и има всички шансове за успех на реванша. Миналата есен Астана игра страхотно и стигна до последния квалификационен кръг на Лига Европа, където не успя да преодолее испанския Виляреал.

Избягалият от ЦСКА бразилеца Жуан Фелипе участва при една от изненадите във втория предварителен кръг на Шампионската лига. Офанзивният халф дебютира за македонския Вардар, който стигна до 0:0 като гост на АПОЕЛ (Никозия). Неочаквано трудно датският Мидтиланд спечели само с 1:0 срещу гибралтарския Линкълн Ред Импс.

Други резултати от първите мачове: Вентспилс – ХИК 1:3, Хибърниънс – Макаби (Тел Авив) 2:1, Молде – Пюник 5:0, Шкендебреу – Крусейдърс 4:1, ТНС – Видеотон 0:1, Тренчин – Стяуа 0:2, Сараево – Лех 0:2.