Британецът най-бърз в Бахрейн

Sportinglife 20:30 ч., 19 Апр 2015
0
279

Двукратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън с Мерцедес спечели третата си победа за сезона, триумфирайки в състезанието за Голямата награда на Бахрейн, четвърти кръг във Формула 1.

Британецът стартира от първа позиция и финишира за 1:35:05.809 час, като нито за момент не изпусна водачеството си.

19. Карлос Сайнс-младший (Scuderia Toro Rosso) - не финишира
20. Дженсън Бътън (McLaren) - не стартира.

Втори на 3.38 секунди завърши Кими Райконен с Ферари, а трети е другият пилот на Мерцедес - Нико Розберг.

Четирикратният световен шампион Себастиан Фетел с Ферари остана пети след Валтери Ботас с Уилямс.

Кими Райконен се качи на подиума за първи път от Гран При на Италия през 2009-а.

Дженсън Бътън с Макларън не стартира поради технически проблеми на неговия болид.

Хамилтън увеличи преднината си в класирането при пилотите.

Той води с 93 точки, а Розберг е втори с 66 точки. Фетел е на трето място с 65 точки, а Райкьонен има 42 точки.

Следващото състезание за сезона е Гран При на Испания на 10-и май в Барселона.