"Сините" докосват титлата

Sportinglife 21:35 ч., 18 Апр 2015
0
575

Челси победи Манчестър Юнайтед по указанията на тактическия академик Жозе Моуриньо.

"Сините" от Лондон се бранеха, владехее два пъти по-малко топката от съперника, но в крайна сметка дочакаха шанса си и се наложиха с 1:0 благодарение на попадение на Еден Азар преди почивката.

20. Бърнли 33 5 11 17 26:51 26

След подчертано предимство на гостите от Юнайтед, Челси удари решително в 38-та минута. А атаката беше по учебник. Фабрегас намери Оскар, който с петичка предаде на Азар и белгиецът мушна кълбото между краката на Де Хеа.

През втората част и двата тима имаха своите шансове, но тактическият гений на Моуриньо надделя. В 78-ата минута Фалкао бе изведен чудесно от Люк Шоу и стреля силно с левия крак, но топката срещна външната част на близката греда.

Челси вече води с 10 точки на втория Арсенал, но е и с мач повече, тъй като "топчиите" играха полуфинал за ФА къп.

По-рано през деня Лестър се наложи над гостуващия Суонзи с 2:0 у дома. Леонардо Уйа откри резултата след четвърт час игра на стадион "Кинг Пауър".

Минута преди края Анди Кинг реши всичко с добавка отблизо, след като Лукаш Фабиански успя само да избие силен удар на Естебан Камбиасо от фаул.

Така Лестър се изравни със 17-ия Хъл Сити, като изостава от съперника само заради един гол по-лоша голова разлика.

Саутхемптън допусна обрат при гостуването си на Стоук Сити и след 1:2 на "Британия" остана шести в класирането с 56 точки. Гостите откриха резултата в средата на първото полувреме чрез Морган Шнайдерлин.

Маме Диуф отблизо вкара за 1:1, а 6 минути преди края резервата Чарли Адам се разписа за победата с 2:1.

Евертън надделя с 1:0 над Бърнли на "Гудисън Парк" с гола на Кевин Миралас.

Уест Бромич пък се наложи с 2:0 като гост на Кристъл Палас и вече е 13-и с 36 точки, като също направи сериозна крачка към запазването на елитното си място