Българинът взе само четири гейма

Sportinglife 13:50 ч., 17 Апр 2015
0
1592

Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло след тежко поражение от Гаел Монфис с 1:6, 3:6 на четвъртфиналите.

Първата ни ракета бе далеч от нивото, което показа в третия кръг срещу Стан Вавринка, а французинът от своя страна продължи с великолепния тенис, който демонстрира и срещу Роджър Федерер в четвъртък.

Въпреки няколкото зрелищни отигравания в защита, Григор бе твърде неубедителен в първия сет, в който успя да спечели само един свой сервис гейм и бе пробит на три пъти.

Българинът не успя да стигне до нито една точка за пробив и допусна множество непредизвикани грешки.

Факти

Статистиката след първата част отчете 17 непредизвикани грешки на сметката на българина срещу само 5 на Монфис.

Статистиката след първата част отчете 17 на сметката на българина срещу само 5 на Монфис. В същото време и сервисът не Димитров не вървеше, което правеше задачата му още по-трудна.

Въпреки негативното начало, Григор опита да обърне нещата в своя полза.

С гейм на нула изравни за 1:1 във втория гейм на втория сет, след което достигна до 30:40 в гейма на Монфис и първа точка за пробив в мача.

Лош ретур пропиля възможността за ранен брейк, а след това Димитров пропусна още една.

С двойна грешка в следващия гейм българинът подари нови две точки за пробив на съперника при 15:40 и форхенд по правата в аут означаваше 3:1 и преднина от сет и пробив за Монфис.

Поставеният под №14 в схемата затвърди без особени затруднения и се приближи на два гейма от крайната победа.

Първата ни ракета опита всичко до края, като стигна до дюс в седмия гейм, но нямаше шанс при едно излизане на мрежата и резултатът стана 5:2 за Монфис.

В деветия, когато французинът сервираше за мача, българинът взе първата точка, но след това Монфис го пречупи.

На полуфиналите Монфис ще се изправи срещу Томаш Бердих.

Чехът продължи напред, след като неговият съперник Милош Раонич се отказа още в първия сет заради контузия.

Бердих поведе с 5:2 с два пробива и щеше да сервира за първата част, когато физиотерапевтите прегледаха канадеца и бе взето решение той да напусне корта заради травма в десния крак.