Sportinglife 22:30 ч., 05 Апр 2015
0
250
Lap.bg

Литекс спря серията на Ботев от четири поредни мача без допуснат гол. Тимът на Красимир Балъков спечели с 1:0 на стадиона в Коматево. Гола вкара Страхил Попов в 63-ата минута.

Литекс вече е на две точки от втория ЦСКА, а в другия кръг приема Берое. В петък Ботев гостува на „Българска армия”.

В другия двубой от първата шестица Локомотив (Сф) продължи фантастичната си пролет и победи Берое с 4:1 като гост.

Това бе второ гостуване в Стара Загора в последния месец. Първото от редовния сезон завърши 0:0.

Още в 36-ата секунда Ламжед Шехуди откри резултата за Локомотив. В последната минута на първото полувреме Йордан Тодоров направи 2:0. Само за няколко секунди – между 50-ата и 51-ата минута Локо вкара още два гола – чрез Емил Гъргоров и Владислав Романов. Почетно за Берое се разписа Салим Керкар.

В следващия мач Локомотив (Сф) приема лидера Лудогорец, а Берое гостува на Литекс.

След този кръг Лудогорец е лидер с 51 точки, ЦСКА е с 45, Локомотив (Сф) и Литекс имат по 40, Берое е с 39, а Ботев е на шесто място с 37 точки.