Мората позлати Испания с първи гол

Нападателят на Ювентус дебютира като титуляр в официален мач и донесе 1:0 над Украйна

Sportinglife 08:10 ч., 28 Март 2015
0
583

Алваро Мората за първи път стартира като титуляр в официален мач на Испания и вкара победно за 1:0 над Украйна.

Нападателят на Ювентус се разписа в 28-ата минута на стадион „Рамон Санчес Писхуан” в Севиля. Европейският шампион обаче все още е втори в групата, след като Словакия спечели с 3:0 над Люксембург и е първи без загубена точка.

Испанците не играха много убедително, наложи се вратарят Икер Касияс да спасява с фантастична реакция в един момент от второто полувреме.

„Ла Фурия” не е побеждаван в квалификация на свой терен от 2004 година, когато падна от Гърция на същата арена. Мората поведе атаката на Испания заради факта, че Диего Коща отказа мача в последния момент заради контузия. За нападателя на Юве това бе първи гол за родината.

В друг мач от групата Беларус успя да обърне Македония в Скопие от 0:1 до 2:1. Александър Трайковски вкара за домакините в 9-ата минута. Тимофей Калачев изравни секунди преди почивката, а Сергей Корниленко донесе победата в 82-ата минута.